PasONLINE Online İş Zekası

Pas Çözümler / PasONLINE ONLINE İŞ ZEKASI

PasONLINE


Neden Pasonline ?

 AtikER Yazılım İle Doğrudan ENTEGRE !

 Kolay ve anlaşılır ara yüzü ile bütün ticari süreçlerinize online bir şekilde istediğiniz her yerden ulaşın! Bu sayede yedekleme, veri bakımı, donanım maliyetleri, sürüm güncellemeleri gibi yüklerden kurtulabilirsiniz.Çözümlerimiz

 Siparişten teklife, faturadan borç alacak ilişkisine, tahsilat işlemlerinize, insan kaynakları yönetimine, CRM müşteri takibi ve E-Devlet uygulamalarınıza kadar tüm süreçlerinizi takip edebilirsiniz.


 Cari

 Müşteri ve tedarikçilerinizin sabit bilgilerini (adı, adresi, telefon numarası, mail adresi vb.) excelden aktarım desteği ile kolaylıkla girebilir, sınıflandırabilir, e-mutabakat gibi uygulamalarımız ile etkin bir şekilde borç alacak takibinizi yapabilir ve rahatça izleyebilirsiniz.

 Ayrıca detaylı bir şekilde istediğiniz kısıtları koyarak analiz raporlarınızı oluşturup yazıcı çıktısı şeklinde alabilir ya da talep edildiği takdirde doğrudan mail gönderebilirsiniz.


 Stok

 Ticari faaliyetlerinizde kullandığınız stokları tedarikçi, üretici, lot-parti, seri no, marka, sektör gibi kırılımlara göre resimleri ile tanımlayabilirsiniz.

 Birden fazla alış ve satış fiyatları girerek maliyet analizi çıkartabilirsiniz.

 Minimum/maksimum bakiye seviyeleri belirleyerek istenilen bakiyelerin altı ya da üstünde stok giriş çıkışını engelleyebilirsiniz

 Ayrıca detaylı raporlama sistemi ile kırılımlara göre analiz yapabilirsiniz.


 Kasa

 Kasa modülü ile sınırsız sayıda ve döviz tipine göre kasa tanımı yaparak kasa ve banka hesaplarınız arasındaki nakit transferlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

 Yaptığınız tahsilat ve ödemelerinizi cari bazında girebilir, detaylı raporlama sistemi sayesinde kasa durumunuzun ya da kasa hareketlerinizin günlük, aylık, yıllık bazda raporlarını alarak analizini yapabilirsiniz.


 Banka

 Sınırsız sayıda banka hesabını döviz, şube bazında ayrı ayrı açabilirsiniz.

 Gelen/giden havale işlemlerinizi, firma kredi kartlarınızı, çek-senet tahsilat ve teminat hesaplarınızı ve yapmış olduğunuz işlemlerin masraf kesintilerinin takibini yapabilirsiniz.

 Banka kredi modülü ile kullanmış olduğunuz kredilerin takibini yapabilir, kasa virmanı ile banka hesaplarınız ile kasa hesaplarınız arasındaki nakit aktarımlarını yapabilirsiniz.

 Raporlama sistemi ile banka hesaplarınızın durumunu anlık bir şekilde takip edebilirsiniz.


 E-Banka

 E-Banka uygulamaları ile yapmış olduğunuz havale/eft işlemlerinizi ve banka hesap hareket ve ekstrelerinizi, pos hareketlerinizi, güncel çek/senet durumlarınızı online banka entegrasyonları ile anlık bir şekilde sisteminizde görebilirsiniz.


 Fatura

 Fatura modülü ile sınırsız sayıda fatura kaydı yapabilir, satış, alış, satıştan iade, alıştan iade ve masraf faturalarınızı programa işleyebilirsiniz.

 Fatura dizaynınızı kullandığınız fatura baskısına göre kolayca yapabilirsiniz.

 Belirli carilere yada belli stoklarınıza özel ıskonto kullanabilir, fatura detaylarını fatura carisine mail atabilir, cep telefonuna SMS olarak bilgi gönderebilirsiniz.

 Dilediğiniz zaman Faturalarınızı seri olarak yazdırabilirsiniz. İşlemiş olduğunuz tüm faturalarınızı aynı ekran üzerinden seri bir şekilde takip edebilirsiniz.

 Toplam fatura tutarlarınızı ve kdv durumlarınızı detaylı raporlama ekranında alabilirsiniz.


 İrsaliye

 Sevk edilen malların cinsi, miktarı, nereden nereye sevk edildiği, malın teslim tarihi gibi bilgilerin yer aldığı ve ürünlerin taşınması sırasında yanında bulunma zorunluluğu olan irsaliyeleri kayıt altında tutabilirsiniz.

 Kolaylıkla çıktı dizaynını yapabilir, kayıt altına aldığınız irsaliyelerinizi tek ya da toplu irsaliye faturalandırma seçeneklerinden direkt olarak faturaya çevirebilirsiniz.


 Çek-Senet

 Çek-Senet seçeneği ile çek ve senetlerinizin kayıtlarını borç çeki, borç senedi, müşteri çeki, müşteri senedi ayrımı ile yapabilirsiniz.

 Çek ve senetlerinizde; Çek girişi, çek çıkışı (ciro), teminat ya da tahsil hesabına yatırma, karşılıksız çek/senet, devir çeki/senedi, çek/senet çıkışı avukata, çek/senet tahsili-ödemesi gibi işlemleri kolaylıkla yapabilrisiniz.

 Ayrıca hatırlatıcı seçeneği ile vadesi yaklaşan çek-senetlerinizi belirlediğiniz gün kadar öncesinde uyarı şeklinde bildirimlerini alabilirsiniz.


 Teklif-Sipariş

 Ticari işlemlerinizde ihtiyaç duyduğunuz stoklar için aldığınız veya verdiğiniz teklif ve siparişlerinizi referans kodları ile birlikte kayıt altında tutarak iş akışınızın planlanmasını kolaylaştırabilirsiniz.

 Stok ekranındaki resim ekleme seçeneği sayesinde teklif ve sipariş formlarınızı resimli bir şekilde dizayn edebilirsiniz. Bu sayede formlarınızı mail ortamında direkt olarak tedarikçi ve müşterilerinize iletebilirsiniz.

 İrsaliye ekranında olduğu gibi teklif ve siparişlerinizi onaylandığı takdirde faturaya çevirebilirsiniz.


 Döviz

 Döviz modülü ile güncel döviz kurlarınızı anlık bir şekilde TCMB üzerinden güncelleyebilirsiniz.

 Döviz ile çalıştığınız carilerinizi çalıştığınız kura göre kaydederek ilgili cariye yapacağınız bütün hareketlerde o döviz kodunun gelmesiniz sağlayabilirsiniz.

 Döviz ile ilgili bütün ekranlarda yapacağınız işlemlerde geçmiş ve güncel kurlar ile doğrudan işlem yapabilirsiniz.


 Dış Ticaret

 İthalat ve ihracat faaliyetlerinizde, çeki listesi, yurt dışı proforma satış faturası, paketleme gibi uygulamalar ile gümrük işlemlerinizde gerekli olan evrakları kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

 Dış ticaret uygulaması ile ihracat ve ithalat işlemleri altında yapılan tüm gümrük işlemlerinin takibini sağlayabilir, anlık olarak gümrüğe dayalı süreç ve işlemlerinizi detaylı olarak raporlayabilirsiniz.

 Ayrıca;

 Teklif, sipariş, çeki listesi, sevk irsaliyesi, proforma ve fatura da dahil olmak üzere ihracat için ihtiyacınız olan tüm belgeleri tek bir platformda toplayabilir,

 Tüm ihracat operasyonunuzu tek ekranda yönetebilir,

 İthalata ait tüm dosya ve belgeleri tek bir elde toplayıp işleyebilirsiniz.

 İthalat maliyetlerinizi kriterlerini dilediğiniz gibi belirleyerek farklı faktörlere göre ürünlerinize dağıtabilirsiniz.


 Depo Yönetimi

 Depo yönetim modülü sayesinde stoklarınızı bir bakışta görebilir, elinizde hangi üründen hangi depoda ne kadar olduğunu bilerek gerekli aksiyonları vaktinde alırsınız.

 Online erişimi olan cihazlar ile her yerden erişebileceğiniz depo yönetimi uygulaması sayesinde toplu olarak bilgi de güncelleyebilirsiniz. Örneğin, istediğiniz mal ya da malzemelerin fiyat, kod, marka gibi özelliklerini hızlıca değiştirebilir, satış fiyatlarını dilediğiniz gibi güncelleyebilirsiniz.

 Ayrıca hücresel depo gibi seçenekler ile ürünlerinizi depo, raf, hücre bazında ayırabilir ve takibini yapabilirsiniz.


 Genel Muhasebe

 Genel Muhasebe Modülü sayesinde tam kapsamlı ve denetimli bir hesap planı oluşturabilirsiniz.

 Hesap planınızdaki seviye sayısını ve her seviyenin kaç basamaktan oluştuğunu belirlediğiniz şekilde sisteme tanımlayabilir ve bu standardın dışında bir hesap kodu oluşmasını engelleyebilirsiniz. Yeni bir cari gireceğinizde oluşturduğunuz kod sistemine göre otomatik olarak carinin hesap kodunun otomatik şekilde oluşmasını sağlayabilirsiniz

 Ön muhasebede takip edilen evraklara ilişkin kayıtların kontrol edildikten sonra muhasebeye aktarabilir ya da isteğe bağlı olarak işlem yapıldığı anda otomatik olarak genel muhasebeye kaydını yapabilirsiniz.

&emspHazırlamakla kanunen yükümlü olduğunuz Defter-i Kebir, Yevmiye Defteri, KDV Beyannamesi ve mali tabloları düzgün ve eksiksiz bir şekilde kâğıt üzerinde belgeleme yerine Genel Muhasebe Modülü, bunları en kısa sürede ve kanunen talep edilen formatta hazırlayıp basacaktır. Ayrıca dönemsel ve karşılaştırmalı olarak talep edilecek mali tablolar sayesinde finansal duruma güncel olarak hâkim olabilir, dönem sonunda tüm yansıtma, kapanış ve açılış fişlerini otomatik olarak yaptırabilirsiniz.


 E-Devlet Uygulamaları

 E-Fatura, E-Arşiv, E-Defter, E-İrsaliye gibi uygulamalarınızı mevzuata uygun olarak bütün entegratörlerle entegre çalışabilen yapısı sayesinde direkt olarak tek tuşla GİB portalına, oradan da müşterinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 Gelen ve giden fatura ekranları kullanıcıya özgü özelleştirilebilir. Gelen ve giden faturalar onay süreciyle takip ve kabul edilebilirsiniz.

 Dinamik şablon yapısı ile uygun formatta fatura dizaynlarınızı yapabilirsiniz.


 Raporlamalar

 Esnek raporlama yapısı ile dilediğiniz raporlamayı alabilir, kendinize özgü basit bir şekilde dashboard, pivot, grafik şeklinde özel raporlar tasarlayabilirsiniz.

 Raporlarınızın excel, pdf, html formatlarında çıktılarını alabilir, mail olarak iletebilirsiniz.


 E-Ticaret

 B2B. B2C ve Pazar Yeri entegrasyonları ile şirketinizin online satış faaliyetlerini, lojistik, müşteri verisi ve muhasebesini tek bir çatı altında toparlayabilirsiniz.

 Ayrıca; Bir çok tedarikçi entegrasyonu, web service ve kargo entegrasyonları yapabilirsiniz.

 E-Ticaret sitelerinizden aldığınız siparişleri anlık bir şekilde takip edebilir, kolay ödeme ekranları ve diğer ödeme seçenekleri ile (harici ödeme sistemleri) tahsilatlarınızı kolaylıklar yapabilirsiniz.


 İnsan Kaynakları

 İnsan Kaynakları Yönetimi ile işletmelerin en temel yapı taşlarını oluşturan personellerin izin, mesai yönetimi ve bordro işlemlerini PDKS cihaz entegrasyonları ile en iyi şeklide yönetebilir ve takip edebilirsiniz. İnsan Kaynakları uygulaması ile hataya yer vermeden süreçlerinizi yaparken bir yandan da pratik, esnek ve dinamik yapısı sayesinde personellerin verimliliğini, performansını ve işletmenize katacağı katma değeri ölçebilirsiniz.


 CRM

 CRM Modülü ile müşteri ilişkilerinizi aksatmadan yönetebilirsiniz. Yapılan görüşmeleri adım adım kaydederek teklif süreçlerinizi takip edebilir, çağrı kayıtlarınızı girebilir, satış personellerinizin rut-konum bilgilerine ulaşabilir ve anket yapabilirsiniz. Kısacası potansiyel müşteri pozisyonundan müşteri adımına kadar geçen süreci yönetebilir ve takip edebilirsiniz.