İnsan Kaynakları

Anasayfa / İnsan Kaynakları

Amacımız

Şirket kültürüne uygun nitelikli iş gücünü çekmek, geliştirmek ve muhafaza etmektir.


Seçme-Yerleştirme Sürecimiz

İnsan Kaynakları ekibimiz, tüm başvuruları değerlendirerek, gereksinimler doğrultusunda gerekli departmanlara iletmektedir. Başvurularınızı PASSİSTEM Genel Merkeze direkt olarak ya da internet sitemiz aracılığıyla online olarak yapabilirsiniz. Bu aşamadan sonra başvurularınız İnsan Kaynakları ekibimiz tarafından değerlendirilip, size olumlu-olumsuz geri bildirimde bulunulacaktır.


Ücret-Sosyal Haklar

• Çalışanların ücretleri belirlenirken, yerleşmiş olduğu pozisyon ve o konudaki teknik bilgi ve tecrübesi gözetilir.
• Çalışanlara enflasyon ve personel performansı da göz önünde bulundurularak, hükümetin belirlemiş olduğu periyotlarda ücret artırımı uygulanmaktadır.


Eğitim

PASSİSTEM de kaliteli hizmet anlayışından ötürü çalışanlara çeşitli seminerler verilmektedir.
Bunlar;

• PASSİSTEM bünyesinde işe yeni başlamış çalışanlara "Atiker Yazılım Ürünleri" eğitimi,
• İnsan Kaynakları Departmanı'mızın çalışanlar üzerinde yapmış olduğu incelemeler sonucu; uygun görülen konularda (Motivasyon, Başarı... gibi) performans artırıcı eğitimler,
• Personellerin bulundukları konuma göre kendilerini geliştirebilecekleri eğitimler (İngilizce Kursu, Bilgisayar Kursu... gibi), verilmekte ya da maddi olarak desteklenmektedir.


Staj Olanakları

Stajyer Seçim prosedürümüz çerçevesinde, yılın belirli dönemlerinde, bölümlerin ihtiyaçlarına göre stajyer kabul edilmektedir. Yılda ortalama 30 öğrenciye PASSİSTEM Konya ve PASSİSTEM İstanbul ile birlikte tüm Türkiye'deki Bölge Bayi ve Ana Bayi ofislerinde staj yapma imkanı tanınmaktadır.


Çalışma Düzeni

4857 sayılı İş Kanunu’nun 63. maddesine göre, haftalık çalışma süresi 45 saat olarak uygulanmaktadır. Aksi kararlaştırılmadıkça bu süre çalışma günlerine eşit olarak dağıtılmaktadır.

• Personelimizin hafta sonunu verimli geçirebilmesi için iki haftada bir cumartesi günleri tam gün hafta sonu tatili uygulanmaktadır.
• Pazar günleri haftalık tatildir,mesai yapılmamaktadır.